Salonu tatuażu – jak wybrać

Zdecydowałeś się już na zrobienie tatuażu. Teraz nadszedł czas, abyś wybrał profesjonalne studio tatuażu. Będzie to bardzo ważna decyzja – artysta albo wykona ozdobę, którą będziesz się cieszyć przez całe życie, albo po prostu oszpeci twoje ciało. Zanim zdecydujesz się na konkretne studio, musisz najpierw sprawdzić, czy firma jest odpowiednio doświadczona i pracują w niej wykwalifikowani specjaliści.

W większych miastach istnieją setki albo tysiące  firm zajmujących się tatuowaniem, które reprezentują różny poziom. Jeśli wybierzesz nieodpowiedni zakład, twoja przygoda z tatuażem może zakończyć się    nieprzyjemną infekcją i samymi problemami z tym związanymi. Jedną z kluczowych kwestii jest zdobycie informacji, jak długo funkcjonuje dane studio – dzięki temu będziesz wiedzieć, czy firma dysponuje odpowiednim doświadczeniem.

Szukając najlepszego studia tatuażu, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na jego stosunek do utrzymania czystości i dezynfekcji. Czysty lokal i odkażony sprzęt jest bez wątpienia najważniejszą kwestią przy wyborze salonu. Jeśli artysta jest nieprofesjonalny i nierzetelny, na pewno będzie miało to odbicie w stanie czystości używanego przez niego sprzętu. Wiele osób obawia się wykonania tatuażu właśnie ze względu na higienę lokalu i narażanie własnego zdrowia. Jeśli zdecydowałeś się na trwałą ozdobę ciała, zawsze musisz się upewnić, że studio spełnia wymogi sanitarne, oferując nienaganne warunki higieniczne.

Pracownicy najlepszych lokali wykonujących tatuaże zawsze okazują życzliwość i zrozumienie, bez względu na twój status, przynależność do danej subkultury czy zawód. Artysta powinien być miły i nie może cię onieśmielać. Nie pozwól, aby na siłę przekonał cię do danego wzoru czy wykonania tatuażu w ogóle. Tatuażysta pod żadnym warunkiem nie powinien namawiać cię na wykonanie drogiego wizerunku, jeśli ty życzysz sobie tylko małą, prostą ozdobę.

Nachalni i niemili artyści są wcale nie rzadko spotykaną zmorą tego zawodu.   Studia tatuażu powinny charakteryzować się przyjaznym, otwartym personelem, który uważnie wysłucha twoich wymagań i spełni potrzeby. Chociaż bardziej doświadczeni tatuażyści zawsze chętnie wyrażają opinię na temat wzoru, ulokowania czy rozmiaru twojego tatuażu, jednak nie będą oni na nic nalegać.     Jeśli artysta uważa, że z twoim projektem mogą być problemy, lub ma pomysł, aby coś udoskonalić, powinien cię o tym poinformować. Wykwalifikowany i rzetelny tatuażysta nie będzie chciał cię naciągnąć na najdroższy wzór, lecz z największą starannością wykona to, czego sobie sam zażyczysz.

Zanim wybierzesz odpowiedni zakład, dokładnie przyjrzyj się ofercie firm z branży, które działają w twojej okolicy i postaraj się zdobyć opinie na ich temat. Wysoka jakość prawie zawsze wiąże się z odrobinę wyższymi cenami. Oszczędzanie na profesjonalizmie nie ma sensu – przecież tatuaż będzie towarzyszył ci całe życie, więc ważne jest, abyś był z niego zadowolony. Wyższa cena usługi wiąże się z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanego tatuażysty i przykładaniem dużej uwagi do czystości lokalu. Wybierz zakład, który nie tylko charakteryzuje się schludnymi wnętrzami, lecz także używa jednorazowych igieł a inne narzędzia odkaża w sterylizatorach.

Najprostszym sposobem na znalezienie rzetelnego tatuażysty w twojej okolicy jest przeszukanie zawartości internetu, lub przewertowanie książki telefonicznej.  Jeśli znalazłeś już kilka adresów, nie wahaj się i odwiedź wybrane studia, aby przyjrzeć się im z bliska. Jeśli nic nie budzi twoich zastrzeżeń, możesz wrócić do danego lokalu i powierzyć swoje ciało w ręce tatuażysty. Nigdy jednak nie spiesz się z decyzją – zanim zlecisz wykonanie tatuażu, sprawdź, co dane studio może ci zaoferować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: