Popularne wzory tatuaży

W dzisiejszych czasach tatuaże są powszechną ozdobą ciała. Stają się coraz bardziej popularne – badania pokazują, że aż jedna na cztery osoby ma tatuaż.   Decydując się na trwałą ozdobę ciała możesz wybierać spośród wielu rysunków – ogranicza cię tylko twoja kreatywność. Poniżej zaprezentowane zostały niektóre spośród najbardziej popularnych wzorów.

Tatuaże „tribal” należą do jednych z najbardziej powszechnych trwałych ozdób ciała. Ich nazwa pochodzi od słowa plemię, plemienny. Znane są one od setek lat – kiedyś używane były do oznaczenia członków danej społeczności czy grupy.  Takie tatuaże ulegają ciągłym przemianom stając się coraz bardziej złożonymi pod względem projektu i stylu. W dzisiejszych czasach tribal to przede wszystkim znaki przedstawiające siły natury (jak np. wodę, ogień) oraz kosmos (np. gwiazdy, słońce) wplecione w codzienne życie ludzkie. Tatuaże plemienne mogą charakteryzować się tradycyjnym stylem, czyli czarnymi wizerunkami oplatającymi ramiona lub nogi. Innym typem są kolorowe malunki, które mogą pokryć każdą część ciała. Wyróżniające się nowoczesnym wyglądem tatuaże w kolorze stają się bardziej popularne niż inne style.

Wielką popularnością cieszą się także style „oldschoolowe”. Kotwice i tym podobne wzory przeżywają obecnie swój wielki powrót i nie są charakterystyczne tylko dla marynarzy. Takie wizerunki były szczególnie modne w latach 60. W dzisiejszych czasach odzyskują dawną świetność – zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej zamawiają wizerunki kotwic i jaskółek.

Tatuaże wykonane na niższych partiach pleców są szczególnie powszechne wśród kobiet. Jako że jest to jedna z najbardziej seksualnych i zmysłowych części ciała płci pięknej, są idealnym miejscem na tatuaż. Najczęściej zamawiane są wzory plemienne, jednak niesłabnącym wzięciem cieszą się wizerunki kwiatów, smoków i innych ciekawych symboli. Dolne partie pleców charakteryzujące się naturalnymi łukami ciała, które można wykorzystać do zrobienia nowatorskiego tatuażu. Kobiety często wybierają plemienne wzory, które z pleców rozciągają się także na inne części ciała, jak np. biodra.

Kolejnymi popularnymi wizerunkami są smoki. Cieszyły się one powodzeniem zarówno dawniej, jak i obecnie, kiedy to trwa ich „come back”. Możesz wybierać spośród wielu różnych wizerunków, do których należą m.in. mityczne czy antyczne smoki rodem z Chin. Takie rysunki szczególnie efektownie prezentują się na klatce piersiowej u mężczyzn i na plecach u kobiet. Tatuaże ze smokami mogą być właściwie w każdym rozmiarze, jednak większość mężczyzn preferuje, by pokrywały one jedną ze stron klatki piersiowej lub wyższe partie ramion.

Niesłabnącą popularnością cieszą się także tatuaże celtyckie. Wykonują je najczęściej ososby o celtyckich korzeniach i miłośnicy kultury Celtów, lecz nie tylko. Taki rodzaj tatuażu oferuje różnorodność symboli i projektów, które mogą nieść uniwersalne znaczenie. Bardzo często wzory te są łączone z tribalami tworząc razem bardziej oryginalne i efektowne dzieło.

Oprócz wyżej wymienionych wzorów, istnieje jeszcze wiele innych, spośród których możesz wybrać idealny dla siebie. Przedstawione typy wizerunków są jednak najbardziej popularne, a studia tatuażów najczęściej specjalizują się właśnie w takich rodzajach ozdób ciała. Tatuaże mogą być bardzo innowacyjne i kreatywne – wszystko zależy od twoich preferencji. Jeżeli pragniesz mieć unikatowy, oryginalny wzór, poproś tatuażystę, aby zaprojektował coś od podstaw specjalnie dla ciebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: