Tatuaże celtyckie

Historia kultury celtyckiej sięga tysiące lat wstecz. Wcześni przedstawiciele tej grupy ludności byli znani ze swoich własnoręcznych wyrobów w postaci biżuterii, metalu i broni. Byli także wojownikami, których Rzymianie uważali za niezwykle zaciętych i odważnych bojowników. W całej Irlandii można znaleźć wiele symboli sztuki celtyckiej, w tym charakterystyczne krzyże.

Przez lata ludność celtycka rozwijała się, tworząc bogaty dorobek kulturalny. W północnej Ameryce, Celtowie często nosili charakterystyczne symbole, aby dać innym do zrozumienia, jakie jest ich pochodzenie. Wiedza i kultura celtycka przekazywana była z pokolenia na pokolenie w formie opowieści i legend – niestety, postało stosunkowo niewiele dorobku w formie pisemnej. Tatuaże celtyckie są specyficznymi symbolami, które zapewniają, że celtycka kultura ciągle żyje. Niezwykle popularne są wizerunki celtyckich krzyży i tym podobne ozdoby ciała.

Większość celtyckich wzorów tatuaży pochodzi z Irlandii, gdzie zachowało się wiele dorobku tej grupy ludności. Założony w Dublinie college Trinity posiada bogate zbiory manuskryptów dokumentujących dorobek i symbole Celtów. Moda na celtyckie tatuaże pojawiła się wraz ze wzrostem popularności rękodzieła wykonanego z kamienia i metalu.

Tatuaże przedstawiające celtycki węzeł są jednymi z najbardziej popularnych i powszechnych wzorów. Przedstawiają supły, które nie mają końca, symbolizujące niekończący się cykl śmierci i ponownego narodzenia. Dużym powodzeniem cieszą się także celtyckie tatuaże przedstawiające zwierzęta. Ich projekty są podobne do wizerunków węzłów, z tym że liny zazwyczaj kończą się na głowach, kończynach czy ogonach przedstawianego zwierzęcia. Chociaż symbole supłów są najczęściej niekończące się, niektórzy zamawiają tatuaż z zakończeniem, które ma symbolizować spiralę.

W symbolach supłów kryje się głębsze znaczenie, którego nie da się wyrazić dosłownie słowami. Przeplatanie się węzłów oznacza powtarzalne krzyżowanie się cząstek materialnych i duchowych. Sznury wraz z ich niekończącymi się zawijasami są niezwykle popularnym wzorem symbolizującym życie, wiarę i miłość. Przez wiele lat Celtowie wykorzystywali ten wizerunek, aby wyrazić zarówno swoje emocje, jak i dorobek kulturowy.

Osoby o celtyckim, irlandzkim, szkockim czy walijskim pochodzeniu często wybierają celtyckie wzory tatuaży, aby wyrazić dumę ze swoich korzeni. Rysunki takie mogą także wyrażać szacunek dla przodków i ich bogatego dorobku kulturowego. Wykonanie celtyckiego tatuażu nie jest proste i zazwyczaj trwa kilka godzin. Można powiedzieć, że celtyckie wzory są
najcięższym do wykonania rodzajem tatuażu.

Jeśli masz Celtyckie pochodzenie, lub jesteś miłośnikiem kultury tej grupy ludności i zdecydowałeś się wykonać tatuaż, który ma to wyrazić, kluczową kwestią jest znalezienie studia tatuażu zajmującego się wykonywaniem tego rodzaju ozdób ciała. Celtyckie wzory są skomplikowane i trudne w wykonaniu i nie każdy artysta będzie potrafił je wykonać. Najlepiej znaleźć tatuażystę, który ma doświadczenie w podobnych pracach.

Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój tatuaż zostanie wykonany profesjonalnie i dokładnie tak, jak zechcesz. Artysta wykonujący celtycki wzór powinien mieć oko do subtelnych detali wzoru i dokładnego umiejscowienia linii, a niestety nie każdy tatuażysta posiada takie umiejętności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: