Usuwanie Tatuaży

Wiele ludzi uważa, że usuniecie tatuażu jest bardzo bolesnym procesem. I chociaż właśnie tak wyglądało to w przeszłości, postęp technologii wpłynął na powstanie nowych, udoskonalonych metod. Obecnie osoby pragnące usunąć swoją trwałą ozdobę ciała mają do dyspozycji dwie opcje, które zyskują na popularności. Jest to technologia laserowa oraz technologia naświetlania.

Oba wyżej wymienione zabiegi wykorzystują energię świetlą do zniszczenia tuszu w tatuażu. Pigmenty wewnątrz epidermy zaabsorbują energię pochodzącą ze światła, która je rozbije. Jak tylko tusz zacznie ulegać procesowi rozbicia, można go z łatwością usunąć ze skóry za pomocą filtracji. W większości przypadków jest to całkowicie bezpieczne, gdyż tusz jest rozbijany na mikro cząsteczki, których można pozbyć się bez żadnych komplikacji.

Proces przypomina właściwie zabieg, podczas którego usuwane są włosy. Chirurg lub doktor przykłada do skóry specjalne urządzenie, które na nią oddziałuje. Podczas tej czynności, wiązki pulsującego światła są skierowane na tatuaż i w ten sposób rozbijają tusz na mniejsze cząsteczki.

Większość osób, które przeszły taki zabieg, porównuje uczucie mu towarzyszące do ciągłego pocierania skóry gumowym materiałem. Oczywiście, jeśli tatuaż jest duży, ból będzie z pewnością bardziej dotkliwy. Ważne jest także umiejscowienie tatuażu, gdyż niektóre partie ciała są bardziej wrażliwe od innych i wykonywanie na nich zabiegu będzie bardziej bolesne i nieprzyjemne. Jeśli na wytatuowanej części ciała nie ma mięśni, lepiej przed zabiegiem poddać się miejscowemu znieczuleniu. Profesjonalny chirurg czy lekarz na pewno o to zadba.

Zarówno laserowy jak i oparty na
naświetlaniu zabieg są dosyć proste w wykonaniu. Podczas procedury usunięcia tatuażu lekarz powinien nałożyć na skórę chłodzący żel, który powinien uśmierzyć potencjalny ból, a także pomóc przewodzić energię świetlną. Podwójne działanie żelu zapewni ochronę skóry i doskonałe przewodzenie wiązki promieni świetlnych. Z początku uczucie chłodu może być nieco nieprzyjemne, jednak na pewno pomoże ono w zniwelowaniu dyskomfortu podczas gdy promienie świetlne zaczną rozbijać pigmenty tatuażu.

Jeżeli rozważasz pozbycie się swojej trwalej ozdoby na ciele, powinieneś dokładniej przyjrzeć się obu dostępnym metodom zabiegowym. Pamiętaj, że zarówno technologia laserowa, jak i naświetlanie jest stosunkowo drogie, a wykonanie zabiegu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem.

W zależności od tego, jak duży jest twój tatuaż i jaką metodę wybierzesz, licz się z tym, że możesz spędzić jedną lub dwie noce w szpitalu. Chociaż obie opisane wyżej metody pozwalają trwale i skutecznie usunąć twoją ozdobę na skórze, dokładnie zastanów się nad możliwymi opcjami aby podjąć rozsądną decyzję. Może się okazać, że twój tatuaż można z powodzeniem zasłonić ubraniem. Jeśli jednak konieczny będzie zabieg, pamiętaj o wiążącym się z nim bólem i ogólnym ryzykiem.

Jeśli szukasz swojej miłości i chcesz wreszcie stworzyć związek ze wspaniałym facetem. Takim, który będzie Cię kochał lubił i szanował, to mam dla Ciebie dosłownie gotowy przepis. Rzuć okiem na ciekawy artykuł, który krąży po sieci i zajrzyj na stronkę, o której tam piszą.

Poradnik Jak Zdobyć Faceta

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: