Tatuaż – jak go usunąć

Z różnych przyczyn wiele osób decyduje się czasem na usunięcie tatuażu. Czasem jest to skutkiem rozstania z partnerem, innym razem po prostu ktoś chce się pozbyć ozdoby, bo już mu się ona nie podoba. Bez względu na przyczynę, decyzja o usunięciu tatuażu powinna zostać poprzedzona dokładnym przemyśleniem sprawy i rozważeniem wszystkich za i przeciw.

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz pozbyć się trwałej ozdoby ciała, powinieneś udać się na wizytę do lekarza lub dermatologa, aby przedyskutować możliwe opcje. Specjalista obejrzy twój tatuaż i wybierze najbardziej odpowiednią metodę na usunięcie go.

Wszystkie metody pozbycia się trwałej ozdoby wymagają ingerencji chirurgicznej, która zawsze niesie pewne ryzyko, niebezpieczeństwo i efekty uboczne. Nawet jeśli czeka cię nieskomplikowany zabieg, mogą pojawić się komplikacje z nim związane. Dlatego właśnie twoja decyzja o usunięciu tatuażu powinna zostać dokładnie przemyślana. Ważne, abyś był w 100% pewny, że nie chcesz dłużej nosić tatuażu na swojej skórze, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Poproś lekarza bądź dermatologa, by wytłumaczył ci krok po kroku na czym będzie polegał zabieg, jak długo będzie trwał i jak powinieneś dbać o skórę po usunięciu tatuażu. Jak się zapewne domyślasz, miejsce poddane zabiegowi przez dłuższy czas będzie bardziej wrażliwe i najprawdopodobniej pojawi się na nim blizna. Z biegiem czasu zabliźniony fragment skóry powinien się jednak wyrównać i nie będzie widocznego śladu po zabiegu.

Wystąpienie blizn zależy od rozmiaru tatuażu. Jeśli masz naprawdę sporą ozdobę na ciele, możesz spodziewać się bardziej widocznych szpecących śladów, niż by to było w przypadku mniejszego wzoru. W zależności od miejsca, gdzie wykonany jest tatuaż, jego usunięcie będzie bardziej lub mniej bolesne. Niektóre fragmenty ciała, jak np. łokcie, są bardziej wrażliwe niż inne części ciała.

Jeśli zarówno ty, jak i twój lekarz, podjęliście decyzję o usunięciu tatuażu, zostaniesz umówiony na wizytę w celu wykonania zabiegu. Może się okazać, że nie będzie wymagana hospitalizacja – wszystko zależy od twojego zdrowia i ryzyka wystąpienia komplikacji. W większości przypadków, osoby, które poddają się zabiegowi usunięcia tatuażu, muszą spędzić jedną noc w szpitalu zanim zostaną zwolnione do domu. Przed udaniem się na zabieg, powinieneś porozmawiać z lekarzem o ryzyku i możliwych komplikacjach, które mogą wystąpić w późniejszym czasie.

Nie jest tajemnicą, że koszt usunięcia tatuażu jest dosyć spory. Jeśli posiadasz naprawdę duży tatuaż, przygotuj się na spory wydatek. Ubezpieczenie medyczne nie refunduje tego rodzaju zabiegów, chyba że tatuaż poważnie zagraża twojemu zdrowiu lub życiu. Pamiętaj więc, że najprawdopodobniej całą sumę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Zawsze powinieneś porozmawiać z lekarzem o warunkach płatności zanim poddasz się zabiegowi. Jeśli ustalicie kwotę, jaką musisz uiścić, nie musisz się martwić o zmiany ustaleń przez was poczynionych.

Usunięcie tatuażu jest stosunkowo drogie, bolesne oraz wiąże się z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Powinieneś rozważyć wszystkie te kwestie. Może stwierdzisz, że nie potrzebujesz tak radykalnego rozwiązania – przecież tatuaż zawsze możesz ukryć pod ubraniem. Kluczową kwestią jest, abyś przede wszystkim dokładnie i rozsądnie rozważył decyzję o wykonaniu tatuażu w ogóle. Pozwoli ci to uniknąć problemów związanych z jego ewentualnym późniejszym usunięciem.

Interesujesz się sposobami zdobycia wymarzonego mężczyzny?

http://www.wciazy.pregnancy-ultrasound.info/jak-poderwac-chlopaka/

Tutaj masz bardzo dobry sposób, który możesz zastosować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: